Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt
Pikne marcowe soce i wysoka temperatura, to idealny moment na spacery i pocztek sezonu grillowego. W klubie sportowym, takim jak nasz, to doskonay moment na wiosenne porzdkowanie pyty boiska i jak najlepsze przygotowanie jej do zbliajcych si rozgrywek.

Taki wanie cel przywieca osobom skupionym wokó KS Midzyrzecze, którzy spotkali si na boisku sportowym w sobot 24 marca. Caa akcja przygotowywana bya z pórocznym wyprzedzeniem, czekano tylko na waciwy moment.

Prace zwizan
e z przebudow boiska stay si niezbdne, gdy po zakoczeniu budowy obiektu sportowego okazao si, e studzienki kanalizacyjne osadzono ju na pycie boiska. Przygotowujc si do dzisiejszych prac skorzystalimy zatem z usug zaprzyjanionego geodety, który wyznaczy zasig nowego placu gry. Dodatkowo, po tych pomiarach okazao si, e poprzednie boisko nie miao ksztatu prostokta. W celu poprawy bezpieczestwa podczas meczy i treningów postanowilimy take zbudowa za liniami kocowymi boiska pikochwyty, ograniczajce moliwo przedostania si piki na jezdni. rodki finansowe oraz materia do budowy pikochwytów gromadzone byy podczas przerwy zimowej. Ich budowa jest moliwa dziki hojnoci wielu sponsorów.

Prace rozpoczlimy ju o 8.00. Najpierw rozplanowano ukad nowej pyty boiska i rur montaowych do pikochwytów. Nastpnie zlikwidowane zostay stare bramki wraz z nacigami. Równoczenie prowadzone byy prace spawalnicze, polegajce na przyczepieniu do rur haków przytrzymujcych siatk pikochwytów. Spawane byy równie bramki instalowane na nowym boisku. Doskonaa logistyka i koordynacja prac sprawia, e w tym samym czasie kolejna ekipa zapaleców, za pomoc spalinowego widra wykonaa 22 otwory pod instalowane elementy. Nawet si nie spostrzeglimy kiedy o godzinie 13.00 przyjechaa „gruszka” wypeniona betonem. Do samego wieczora trway prace zwizane z osadzaniem, pionowaniem oraz betonowaniem bramek, nacigów i rur do pikochwytów. Nowy plac gry bdzie mia 100 metrów dugoci i 70 metrów szerokoci. Wieczorem, ju po pracy, usiedlimy przy ognisku planujc kolejne, niezbdne do wykonania prace, raczc si piwkiem i pieczon kiebask.

Na zakoczenie chcielimy podzikowa wszystkim, którzy wnieli jakikolwiek wkad w wykonane dzisiaj prace, a w szczególnoci Panu Mirkowi Jasiewiczowi za pomoc przy spawaniu, Panu Bartomiejowi Nawrotkowi za wypoyczenie spalinowego widra oraz Panu Wojtkowi Sygutowi za wypoyczenie cignika z przyczep do przewoenia betonu.

Wicej wiadomoci na temat KS Midzyrzecze: www.ks.miedzyrzecze.org.pl

Jarosaw Pniok

Foto: Sawomir Masny
powrt
Komentarze
  • Sobota 7 kwietnia 2012,14:23:21
    ~ grajek
    chetni do pomocy mile widziani :)
  • Pi±tek 6 kwietnia 2012,14:00:52
    ~
    Powtrka z rozrywki 10.04.2012 o godzinie 16:)

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015