Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót
Piękne marcowe słońce i wysoka temperatura, to idealny moment na spacery i początek sezonu grillowego. W klubie sportowym, takim jak nasz, to doskonały moment na wiosenne porządkowanie płyty boiska i jak najlepsze przygotowanie jej do zbliżających się rozgrywek.

Taki właśnie cel przyświecał osobom skupionym wokół KS Międzyrzecze, którzy spotkali się na boisku sportowym w sobotę 24 marca. Cała akcja przygotowywana była z półrocznym wyprzedzeniem, czekano tylko na właściwy moment.

Prace związan
e z przebudową boiska stały się niezbędne, gdyż po zakończeniu budowy obiektu sportowego okazało się, że studzienki kanalizacyjne osadzono już na płycie boiska. Przygotowując się do dzisiejszych prac skorzystaliśmy zatem z usług zaprzyjaźnionego geodety, który wyznaczył zasięg nowego placu gry. Dodatkowo, po tych pomiarach okazało się, że poprzednie boisko nie miało kształtu prostokąta. W celu poprawy bezpieczeństwa podczas meczy i treningów postanowiliśmy także zbudować za liniami końcowymi boiska piłkochwyty, ograniczające możliwość przedostania się piłki na jezdnię. Środki finansowe oraz materiał do budowy piłkochwytów gromadzone były podczas przerwy zimowej. Ich budowa jest możliwa dzięki hojności wielu sponsorów.

Prace rozpoczęliśmy już o 8.00. Najpierw rozplanowano układ nowej płyty boiska i rur montażowych do piłkochwytów. Następnie zlikwidowane zostały stare bramki wraz z naciągami. Równocześnie prowadzone były prace spawalnicze, polegające na przyczepieniu do rur haków przytrzymujących siatkę piłkochwytów. Spawane były również bramki instalowane na nowym boisku. Doskonała logistyka i koordynacja prac sprawiła, że w tym samym czasie kolejna ekipa zapaleńców, za pomocą spalinowego świdra wykonała 22 otwory pod instalowane elementy. Nawet się nie spostrzegliśmy kiedy o godzinie 13.00 przyjechała „gruszka” wypełniona betonem. Do samego wieczora trwały prace związane z osadzaniem, pionowaniem oraz betonowaniem bramek, naciągów i rur do piłkochwytów. Nowy plac gry będzie miał 100 metrów długości i 70 metrów szerokości. Wieczorem, już po pracy, usiedliśmy przy ognisku planując kolejne, niezbędne do wykonania prace, racząc się piwkiem i pieczoną kiełbaską.

Na zakończenie chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy wnieśli jakikolwiek wkład w wykonane dzisiaj prace, a w szczególności Panu Mirkowi Jasiewiczowi za pomoc przy spawaniu, Panu Bartłomiejowi Nawrotkowi za wypożyczenie spalinowego świdra oraz Panu Wojtkowi Sygutowi za wypożyczenie ciągnika z przyczepą do przewożenia betonu.

Więcej wiadomości na temat KS Międzyrzecze: www.ks.miedzyrzecze.org.pl

Jarosław Pniok

Foto: Sławomir Masny
powrót
Komentarze
  • Sobota 7 kwietnia 2012,14:23:21
    ~ grajek
    chetni do pomocy mile widziani :)
  • Piątek 6 kwietnia 2012,14:00:52
    ~
    Powtórka z rozrywki 10.04.2012 o godzinie 16:)

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015