Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze
Pozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Nasz Orodek
data dodania: Wtorek 27 lutego 2007

 
Malowniczo pooony nad brzegiem Potoku Midzyrzeckiego u zbiegu ulic Centralnej i Bielskiej Orodek Zdrowia w Midzyrzeczu od kilkudziesiciu lat wiadczy usugi medyczne z zakresu Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla mieszkaców, w ostatnim czasie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Orodek Zdrowia w Midzyrzeczu - widok od ul. Centralnej
Obejmuje swoja opiek ponad 3200 osób z Midzyrzecza i okolicznych soectw, zapewniajc zlokalizowan w miejscu zamieszkania lekarsk opiek pediatryczn, z zakresu medycyny ogólnej i rodzinnej. Od 1966 roku przez 23 lata kierownikiem tej placówki by lek. med. Józef Pieczka. Po jego mierci, od roku 1989 orodkiem kieruje lek. med. Tomasz Osuch a opiek internistyczn sprawuje lek. med Iwona Ornowsk-Osuch.
lek. med. Jzef Pieczkalek. med. Tomasz OsuchPoprzez struktury Samodzielnego Gminnego Zakadu Opieki Zdrowotnej w Jasienicy umoliwia on specjalistyczn opiek z zakresu okulistyki, pulmonologii, laryngologii, ginekologii i rehabilitacji medycznej oraz dostp do laboratorium, pracowni RTG i pracowni rehabilitacyjnej.
Opieka pielgniarska obejmuje wiadczenia medyczne wykonywane w domu chorego w ramach opieki rodowiskowo-rodzinnej, prowadzonej przez Iren Jdrysik, dugoterminowej opieki nad obonie chorym, sprawowanej przez Jadwig Kaliwoda, opieki pielgniarki szkolnej, realizowanej przez Krystyn Plinta, opieki nad noworodkiem i poonic, bdce domen poonej rodowiskowej Danuty Roczyna oraz wykonywane w orodku zdrowia szczepienia i inne zabiegi medyczne przez pielgniark praktyki Krystyn Ryszka.  Rejestracj pacjentów prowadzi Teresa Wojtu. O czysto wewntrz orodka i w jego otoczeniu dba Bogumia Zawia.
Umiejscowiona w budynku orodka dobrze wyposaona Prywatna Praktyka Stomatologiczna, prowadzona przez lek. stom. Adriann Badora sprawujc kompleksow opiek stomatologiczn stanowi istotne uzupenienie opieki zdrowotnej.
Okresowo organizowane konsultacje specjalistyczne z zakresu pulmonologii, urologii, chirurgii naczyniowej, wykonywane badania przesiewowe (poziomu cholesterolu, badania densytometryczne koci, spirometryczne, badania usg jamy brzusznej, tarczycy i ginekologiczne) dopeniaj obraz dziaalnoci naszego orodka zdrowia. Orodek Zdrowia na trwale wpisa si w krajobraz Midzyrzecza a staraniem wadz lokalnych i kierownika podlega staej modernizacji dostosowujcej go do aktualnych potrzeb mieszkaców.
 
powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2021