Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Nasz Ośrodek
data dodania: Wtorek 27 lutego 2007

 
Malowniczo położony nad brzegiem Potoku Międzyrzeckiego u zbiegu ulic Centralnej i Bielskiej Ośrodek Zdrowia w Międzyrzeczu od kilkudziesięciu lat świadczy usługi medyczne z zakresu Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla mieszkańców, w ostatnim czasie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Ośrodek Zdrowia w Międzyrzeczu - widok od ul. Centralnej
Obejmuje swoja opieką ponad 3200 osób z Międzyrzecza i okolicznych sołectw, zapewniając zlokalizowaną w miejscu zamieszkania lekarską opiekę pediatryczną, z zakresu medycyny ogólnej i rodzinnej. Od 1966 roku przez 23 lata kierownikiem tej placówki był lek. med. Józef Pieczka. Po jego śmierci, od roku 1989 ośrodkiem kieruje lek. med. Tomasz Osuch a opiekę internistyczną sprawuje lek. med Iwona Ornowską-Osuch.
lek. med. Józef Pieczkalek. med. Tomasz OsuchPoprzez struktury Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jasienicy umożliwia on specjalistyczną opiekę z zakresu okulistyki, pulmonologii, laryngologii, ginekologii i rehabilitacji medycznej oraz dostęp do laboratorium, pracowni RTG i pracowni rehabilitacyjnej.
Opieka pielęgniarska obejmuje świadczenia medyczne wykonywane w domu chorego w ramach opieki środowiskowo-rodzinnej, prowadzonej przez Irenę Jędrysik, długoterminowej opieki nad obłożnie chorym, sprawowanej przez Jadwigę Kaliwoda, opieki pielęgniarki szkolnej, realizowanej przez Krystynę Plinta, opieki nad noworodkiem i położnicą, będące domeną położnej środowiskowej Danuty Roczyna oraz wykonywane w ośrodku zdrowia szczepienia i inne zabiegi medyczne przez pielęgniarkę praktyki Krystynę Ryszka.  Rejestrację pacjentów prowadzi Teresa Wojtuś. O czystość wewnątrz ośrodka i w jego otoczeniu dba Bogumiła Zawiła.
Umiejscowiona w budynku ośrodka dobrze wyposażona Prywatna Praktyka Stomatologiczna, prowadzona przez lek. stom. Adriannę Badora sprawując kompleksową opiekę stomatologiczną stanowi istotne uzupełnienie opieki zdrowotnej.
Okresowo organizowane konsultacje specjalistyczne z zakresu pulmonologii, urologii, chirurgii naczyniowej, wykonywane badania przesiewowe (poziomu cholesterolu, badania densytometryczne kości, spirometryczne, badania usg jamy brzusznej, tarczycy i ginekologiczne) dopełniają obraz działalności naszego ośrodka zdrowia. Ośrodek Zdrowia na trwale wpisał się w krajobraz Międzyrzecza a staraniem władz lokalnych i kierownika podlega stałej modernizacji dostosowującej go do aktualnych potrzeb mieszkańców.
 
powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015