Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

W pitkowy wieczór 11 listopada 2011 Stowarzyszenie Przyjació Midzyrzecza wraz z midzyrzeck fili GOK oraz Koem Gospody Wiejskich zaprosio wszystkich na spotkanie z literatur, pieni i fotografi do "Chaty Midzyrzecze". 

Zaproszenie spotkao si z bardzo ywym odzewem mieszkaców, o godz. 17-tej, gdy rozpoczynao si spotkanie "chatka" wrcz pkaa w szwach.

Spotkanie, które prowadzili Krzysztof Wieczerzak, ks. Witold Grzomba oraz Leszek Mroczko krótkim koncertem rozpocza kapela "Dudoski" pod kierownictwem Janusza Kobzy.

W nastnym punkcie programu zobaczylimy znakomicie przygotowan inscenizacj teatraln w wykonaniu dzieci Zespou Szkolno-Przedszkolnego w Midzyrzeczu. Oparta na motywach opowiadania Walentego Krzszcza "Dlaczego zostaem 'tylko' nauczycielem" inscenizacja zawieraa charakterystyczne dla twórczoci tego pisarza elementy ludowe, pene humoru i satyry. W opowiadanie to zrcznie wpleciona zostaa pie o Midzyrzeczu autorstwa ks. Tadeusza Klocka. Zaprezentowany przez dzieci program bardzo podoba si publicznoci. Po inscenizacji widzowie gromkimi brawami a organizatorzy sodkociami podzikowali dzieciom a kwiatami dyrektorowi szkoy pani Wadysawie Fedyczkowskiej oraz opiekunom Graynie Biernot, Barbarze Ociepka, Teresie Gluza oraz Józefowi Koszela za przygotowanie i przedstawienie piknego wystpu.

W czci literackiej przedstawione zostay dwie ksiki, wydane w ostatnich miesicach przez Stowarzyszenie Przyjació Midzyrzecza:

 • ksik "Walenty Krzszcz - Dziea Wybrane tom II" zaprezentowa ks. Witold Grzomba. Zachci do przeczytania zawartych w niej utworów, podzikowa te osobom, które przyczyniy si do powstania tej pozycji wydawniczej. Szczególne podzikowania skierowa do pa Haliny Szotek oraz Marii Sowik-Broda a take do osób, któe wspólnie z ks. Grzomb pracoway w redakcji tej ksiki - Krystyny Biernatek, Grayny Biernot, Danuty Polak, Leszka Mroczko oraz Krzysztofa Wieczerzaka. Nowa ksika jest kontynuacj prac Stowarzyszenia nad wydaniem kolejnych utworów pana Walentego - gawdziarza, pisarza ludowego lska Cieszyskiego, patrioty, a take wieloletniego kierownika midzyrzeckiej szkoy.
 • album "Midzyrzecze w obiektywie" zosta zaprezentowany przez Leszka Mroczko, Grayn Kdziora oraz Barbar Mroczko. W programie, skadajcym si w duej mierze z recytacji najpikniejszych albumowych wierszy przedstawiono i podzikowano za to wspólne dzieo autorom zdj i wierszy, redakcji, jury konkursu fotograficznego oraz sponsorom. Na koniec prezentacji zaproszono wszystkie osoby zaangaowane w prace nad t ksika do wspólnego zdjcia. Warto doda, e cznie w pracach nad albumem wzio udzia ponad 70 osób.

Po prezentacji nowych ksiek Zespó Regionalny "Midzyrzeczanie" oraz kapela "Dudoski" zaprosia wszystkich do wspólnego piewania pieni patriotycznych i biesiadnych. Bardzo pomogy w tym przygotowane specjalnie na t okazj przez Stowarzyszenie Przyjació Midzyrzecza piewniki. piewane wspólnie przez dorosych, modzie i dzieci pieni szerokim echem niosy si przez Midzyrzecze. W ten pikny sposób uczcilimy przypadajcy na 11 listopada Dzie Niepodlegoci.

Po zakoczeniu czci oficjalnej organizatorzy zaprosili wszystkich na poczstunek. Pysznym, wasnorcznie wykonanym koaczem czstoway wszystkich panie z Koa Gospody Wiejskich.

Organizatorzy serdecznie dzikuj wszystkim, którzy w ten pitkowy wieczór przybyli na spotkanie do "Chaty Midzyrzecze". Dzikujemy za tak liczne przybycie oraz wytworzenie niezwykle miej atmosfery spotkania.

Leszek Mroczko, Witold Grzomba, Krzysztof Wieczerzak

Foto: Krzysztof Wydra, Leszek Mroczko, Sawomir Masny, Bogdan Madok

 

powrt
Komentarze
 • Pi±tek 18 listopada 2011,15:06:53
  ~
  wszystkie ksiki s dostpne u pani Beni i pana Krzysia w chatce
 • Pi±tek 18 listopada 2011,13:41:17
  ~ pytanie
  gdzie mona kupi ksik Krzszcza?
 • Poniedziałek 14 listopada 2011,22:04:16
  ~ muzyk
  dobra impreza tylko troche za ciasno
 • Poniedziałek 14 listopada 2011,12:13:18
  ~ Krystyna
  Niestety nie byam na tej imprezie ale obejrzaam wszystkie fotki i jestem pod duym wraeniem. Wida e umiecie robi ciekawe imprezy dla swoich mieszkacw. Gratulacje.
 • Niedziela 13 listopada 2011,20:27:45
  ~ Piotr
  Wicej, wicej, wicej...
 • Niedziela 13 listopada 2011,19:53:41
  ~ Anna
  Bardzo adnie przygotowana impreza. Duo si dziao. Najbardziej podoba mi si wystp dzieci. Dobrze e s takie spotkania.
 • Niedziela 13 listopada 2011,14:29:25
  ~ uczestnik
  Bardzo fajna impreza.

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2020