Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
 • 14 kwietnia  Krzysztof Wydra

  Zapraszamy do lektury specjalnego „Głosu św. Marcina” nt. Triduum Paschalnego.
Temat miesišca
Strona główna
powrót

W naszym serwisie często informujemy o wspólnych działaniach różnych grup społecznych, realizowanych dla dobra naszej miejscowości. Praca ta realizowana jest przede wszystkim w ramach organizacji społecznych - Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza, Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, Koła Emerytów i Rencistów. Zdarza się również, że takie inicjatywy powstają poza organizacjami społecznymi, na zasadzie lokalnej inicjatywy określonej grupy mieszkańców.

W tym krótkim artykule przedstawiamy ciekawą inicjatywę mieszkańców ulicy Widok, którzy "skrzyknęli się" i wspólnie wykonali pracę mającą na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na tej drodze.

Kilka dni temu wykonywane były prace przy nowo wybudowanym chodniku przy ul. Widok. W wyniku frezowania starego asfaltu między chodnikiem i jezdnią pozyskano tzw. "korę", którą radny Tomasz Osuch oraz wicewójt Krzysztof Wieczerzak zaproponowali wykorzystać do utwardzenia pobocza tej drogi. Droga Widok to bardzo uczęszczana obecnie ulica, z dużym natężeniem ruchu. Poszerzenie pobocza jest więc bardzo zasadne. Niestety okazało się, że obecnie sołectwo nie dysponuje już środkami finansowymi, pozwalającymi na zlecenie wykonania tych prac.

W związku z tym pani sołtys Maria Głuc-Mrzyk zwróciła się do mieszkańców o pomoc w wykonaniu niezbędnych prac. Prośba ta spotkała się z dużym pozytywnym odzewem, w środowe popołudnie mieszkańcy licznie przybyli i w kilka godzin  duża część pobocza została utwardzona. Prace te kontynuowane były również w sobotę. Obecnie pozostało tylko skropienie masą asfaltową i pobocze będzie trwałe.

Po tej akcji pani sołtys Maria Głuc-Mrzyk napisała: "Sołtys Międzyrzecza Górnego dziękuje 12 mieszkańcom ul. Widok za udaną akcję urządzenia poboczy przy swojej ulicy. Akcja ta jest przykładem jak wspólnie można wykonać kawał dobrej roboty,
działając aktywnie razem".

LeM

Foto: Krzysztof Wieczerzak

powrót
Komentarze
 • Poniedziałek 5 września 2011,17:12:00
  ~ LeM
  Dzięki Piotrze za uzupełnienie relacji. Przyznam, że o pracy społecznej w sobotę nie wiedziałem, stąd nie było o tym wzmianki w artykule. Po Twoim wpisie informacja ta została dodana. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy tej drodze.
 • Poniedziałek 5 września 2011,15:06:29
  ~ Piotr
  Witam. Chcialbym wyrazić swoje zdanie na temat przedstawionej powyżej relacji. Otóż prace te nie zakończyły się w środę i wcale nie "Pozostało tylko skropienie masą asfaltową i pobocze będzie trwałe.". Otóż prace w opisanym w zakresie zostały zakończone w dniu 03.09.2011 (sobota), a nie w środę. Jest to małe minięcie się z prawdą, ponieważ w sobotę prace owe kończyło dwóch panów zamieszkujących w tym rejonie. Do tego momentu tj. do soboty nie obsypano urobkiem bitumicznycm ok. 1/3 długości pobocza i właśnie ci ludzie dokończyli te prace. Dziękuję.

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015