Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

70 urodziny kuratora Parafii Midzyrzecze p. Andrzeja Berke
data dodania: ¦roda 31 sierpnia 2011

70 urodziny kuratora Parafii Midzyrzecze p.Andrzeja Berke

 

Midzyrzecze. ( Urodziny). W dniu 19 wrzenia obchodzi o tutejszy zbór ewang. wielce zasuony kurator p. Andrzej Berke dzie swoich 70. letnich urodzin. Gdy niedziela bya, mogy si mu serdeczne yczenia i powinszowania przed caym zborem si wyrazi i wrczy. Po kazaniu bowiem zebrao si presbyterstwo z jubilatem przed otarzem, gdzie ksidz miejscowy P. Pustówka w przemowie odnonej zasugi jego okoo kocioa i zboru wymieni, powinszowania wysokiej rady koc., przewiel. superintendentury i szlskiego senioratu przeczyta i ku podzikowaniu za wszystko prob do Boga doczy aeby jeszcze dugie lata jubilat w czerstwoci i przy sile dla zboru móg by czynnym. Po naboestwie wrczy mu w szkole gdzie si presbyterstwo, pp. nauczyciele i przyjaciele zebrali, pastor Pustówka adres i ksik z nabonymi rozmylaniami w imieniu presbyterstwa jako dar tego na ten dzie jubileuszowy. Jubilat za z wzruszeniem dzikowa za wszystk owiadczon mu cze i chwali Boga za ask, która mu dotd w mierze hojnej si dostaa.

-Kurator Berke jest drugim kuratorem zboru tutejszego. Ju w one czasy gdy si zbór mia zaoy, a gdy koció, far i szko budowano, niezmordowanie by czynnym i wspiera sowem i uczynkiem pocztek i rozwój zborowy. Jego ogldnoci i oszczdnoci si odznaczajcemu kuratorstwu musi si w przewanej mierze pomylny stan spraw ekonomicznych w zborze przypisa i zawdzicza. Ku temu jest on m nader pobonego i kocielnego ducha. Niechby go Bóg nadal zachowa na dobro zboru i kocioa, i udzieli mu dalszej aski ku dziaalnoci w zborze, którego kocha tak gboko i którym si opiekuje przez 30 lat.

W/w artyku ukaza si w gazecie Nowy Czas nr 19 dn. 3 padziernika 1897r.- pisownia oryginalna.

Opracowa: Mariusz Fender

 
powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015