Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Wybór Pawła Pustówki na proboszcza w Międzyrzeczu 28.04.1889r.
data dodania: Piątek 19 sierpnia 2011

Wybór Pawła Pustówki na proboszcza w Międzyrzeczu

 

Międzyrzecze.(Wybór pastora.) W niedzielę dnia 28. Kwietnia odbył się tu wybór nowego pastora na miejsce ks. Krzywonia, który w tygodniu od 12. do 19. maja przenosi się na swoją nową posadę przy ewangelickim zborze w Skoczowie. Do wyboru stanęło z 280 uprawnionych 204 wyborców; z tych dało głosy swoje 182 panu Pawłowi Pustówce, kandydatowi teologi z Drogomyśla. Pan Pustówka należy do najzdolniejszych kandydatów, którzy w roku 1888 uzyskali prawo wybieralności na urząd duchowny, a zbór międzyrzecki do najpiękniejszych i najlepiej uporządkowanych zborów w kraju. Obom, szanownemu zborowi i młodemu i pełnemu nadziei koledze, winszujemy z serca wszelkiej pomyślności.

W/w artykuł ukazał się w gazecie Nowy Czas nr 9 dn. 5 maja 1889r.- pisownia oryginalna.

Międzyrzecze.( Kandydat teologii pan Pustówka) W zeszły wtorek nasz dotychczasowy pastor, ks. senior Krzywoń przeniósł się na swoją nową posadę do Skoczowa, zamianowawszy administratorem naszego zboru ks. pastora Lisztwana ze Starego Bielska. Presbyterstwo uchwaliło, zaprosić wybranego na tutejszego pastora, pana kandydata Pustówkę, aby przybył do zboru, i odbywał nim jego potwierdzenie ze strony c. k. rady kościelnej nastąpi, nabożeństwa u nas. Funkcyami i prowadzeniem urzędu zawiadować będzie przez ten czas ks. administrator Lisztwan. Pan Pustówka ma na dzień 16. maja przybyć do nas. Niechaj Bóg poszczęści naszemu wyborowi i pobłogosławi pracy naszego przyszłego duszpasterza.

 W/w artykuł ukazał się w gazecie Nowy Czas nr 10 dn. 19 maja 1889r.- pisownia oryginalna.

Międzyrzecze. (Wybór pastora)na miejsce odchodzącego do Skoczowa W. ks. seniora Krzywonia, odbył się w niedzielę 28. kwietnia. Z 280 wyborców stawiło się do wyboru 204. Wybranym został prawie jednogłośnie, bo 184 głosami kandydat teologii p. Paweł Pustówka z Drogomyśla. Szczęść Boże zborowi i jego nowemu pastorowi.

W/w artykuł ukazał się w gazecie Przyjaciel Ludu nr 9 dn. 5 maja 1889r.- pisownia oryginalna.

Opracował: Mariusz Fender

 

 

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015