Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Wybr Pawa Pustwki na proboszcza w Midzyrzeczu 28.04.1889r.
data dodania: Pi±tek 19 sierpnia 2011

Wybór Pawa Pustówki na proboszcza w Midzyrzeczu

 

Midzyrzecze.(Wybór pastora.) W niedziel dnia 28. Kwietnia odby si tu wybór nowego pastora na miejsce ks. Krzywonia, który w tygodniu od 12. do 19. maja przenosi si na swoj now posad przy ewangelickim zborze w Skoczowie. Do wyboru stano z 280 uprawnionych 204 wyborców; z tych dao gosy swoje 182 panu Pawowi Pustówce, kandydatowi teologi z Drogomyla. Pan Pustówka naley do najzdolniejszych kandydatów, którzy w roku 1888 uzyskali prawo wybieralnoci na urzd duchowny, a zbór midzyrzecki do najpikniejszych i najlepiej uporzdkowanych zborów w kraju. Obom, szanownemu zborowi i modemu i penemu nadziei koledze, winszujemy z serca wszelkiej pomylnoci.

W/w artyku ukaza si w gazecie Nowy Czas nr 9 dn. 5 maja 1889r.- pisownia oryginalna.

Midzyrzecze.( Kandydat teologii pan Pustówka) W zeszy wtorek nasz dotychczasowy pastor, ks. senior Krzywo przeniós si na swoj now posad do Skoczowa, zamianowawszy administratorem naszego zboru ks. pastora Lisztwana ze Starego Bielska. Presbyterstwo uchwalio, zaprosi wybranego na tutejszego pastora, pana kandydata Pustówk, aby przyby do zboru, i odbywa nim jego potwierdzenie ze strony c. k. rady kocielnej nastpi, naboestwa u nas. Funkcyami i prowadzeniem urzdu zawiadowa bdzie przez ten czas ks. administrator Lisztwan. Pan Pustówka ma na dzie 16. maja przyby do nas. Niechaj Bóg poszczci naszemu wyborowi i pobogosawi pracy naszego przyszego duszpasterza.

 W/w artyku ukaza si w gazecie Nowy Czas nr 10 dn. 19 maja 1889r.- pisownia oryginalna.

Midzyrzecze. (Wybór pastora)na miejsce odchodzcego do Skoczowa W. ks. seniora Krzywonia, odby si w niedziel 28. kwietnia. Z 280 wyborców stawio si do wyboru 204. Wybranym zosta prawie jednogonie, bo 184 gosami kandydat teologii p. Pawe Pustówka z Drogomyla. Szcz Boe zborowi i jego nowemu pastorowi.

W/w artyku ukaza si w gazecie Przyjaciel Ludu nr 9 dn. 5 maja 1889r.- pisownia oryginalna.

Opracowa: Mariusz Fender

 

 

powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015