Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrt

Instalacja ks. Andrzeja Krzywonia na Seniora lskiego
data dodania: Czwartek 18 sierpnia 2011

Instalacja seniora szlskiego

ks. Andrzeja Krzywonia

 

Midzyrzecze. (Instalacja seniora szlskiego) W niedziel 25 list. b. r. odbya si w zborze Midzyrzeckim instalacja nowowybranego seniora, wiel. ks. Andrzeja Krzywonia. Przewiel. ks. superint. dr. Haase wprowadzi w obecnoci ks. Lisztwana i ks. Schura uroczycie nowo-wybranego seniora w jego urzd. Skreliwszy w krótkich sowach najprzód zadanie seniora, które na tem zaley, e nie tylko ma czuwa nad tem, aby si suba Boa wykonywaa wedug ustawy kocielnej i aby majtek poszczególnych zborów odpowiednio by zarzdzany, ale przedewszystkiem na tem, aby duch ewangelicki, duch reformacyi si wzmaga i krzewi. Do spenienia tych zada trzeba zaparcia si siebie samego, ofiary czasu i zdrowia; nie trzeba zwaa na trudnoci i przykroci, które z tej czy owej strony nadarza si bd; bdzie trzeba mie na oku interesa kocioa i wiary ewangelickiej. Po przemowie wrczy w. ks. Haase nowemu seniorowi dekret naczelnej rady kocielnej udzieliwszy mu i oraz bogosawiestwa na godno i urzd duszpasterski zborów ewangelickich na Szlsku. To samo uczynili tej uroczystoci obecni p. past. ks. Lisztwan i ks. Schur, wyraajc oraz nowemu seniorowi serdeczne yczenia.

-Po krótkiej ale wzniosej uroczystoci nastpio kazanie przez wiel. seniora ks.Krzywonia w jzyku polskim, zawierajce najprzód dziki za zaufanie i prob o wszechstronne poparcie w nowym urzdzie seniora, który z wielk odpowiedzialnoci jest poczony, a oraz przyrzeczenie, e jako senior wedug sumienia i najlepszego przekonania przestrzega pragnie interesów kocioa ewangelickiego.

 

W/w artyku ukaza si w gazecie Nowy Czas nr 23 dn. 2 grudnia 1888r.- pisownia oryginalna.

Opracowa: Mariusz Fender
 
 
 
 
 
powrt
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015