Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Instalacja ks. Andrzeja Krzywonia na Seniora Śląskiego
data dodania: Czwartek 18 sierpnia 2011

Instalacja seniora szląskiego

ks. Andrzeja Krzywonia

 

Międzyrzecze. (Instalacja seniora szląskiego) W niedzielę 25 list. b. r. odbyła się w zborze Międzyrzeckim instalacja nowowybranego seniora, wiel. ks. Andrzeja Krzywonia. Przewiel. ks. superint. dr. Haase wprowadził w obecności ks. Lisztwana i ks. Schura uroczyście nowo-wybranego seniora w jego urząd. Skreśliwszy w krótkich słowach najprzód zadanie seniora, które na tem zależy, że nie tylko ma czuwać nad tem, aby się służba Boża wykonywała według ustawy kościelnej i aby majątek poszczególnych zborów odpowiednio był zarządzany, ale przedewszystkiem na tem, aby duch ewangelicki, duch reformacyi się wzmagał i krzewił. Do spełnienia tych zadań trzeba zaparcia się siebie samego, ofiary czasu i zdrowia; nie trzeba zważać na trudności i przykrości, które z tej czy owej strony nadarzać się będą; będzie trzeba mieć na oku interesa kościoła i wiary ewangelickiej. Po przemowie wręczył w. ks. Haase nowemu seniorowi dekret naczelnej rady kościelnej udzieliwszy mu i oraz błogosławieństwa na godność i urząd duszpasterski zborów ewangelickich na Szląsku. Toż samo uczynili tej uroczystości obecni p. past. ks. Lisztwan i ks. Schur, wyrażając oraz nowemu seniorowi serdeczne życzenia.

-Po krótkiej ale wzniosłej uroczystości nastąpiło kazanie przez wiel. seniora ks.Krzywonia w języku polskim, zawierające najprzód dzięki za zaufanie i prośbę o wszechstronne poparcie w nowym urzędzie seniora, który z wielką odpowiedzialnością jest połączony, a oraz przyrzeczenie, że jako senior według sumienia i najlepszego przekonania przestrzegać pragnie interesów kościoła ewangelickiego.

 

W/w artykuł ukazał się w gazecie Nowy Czas nr 23 dn. 2 grudnia 1888r.- pisownia oryginalna.

Opracował: Mariusz Fender
 
 
 
 
 
powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015