Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrót

Janusz Pierzyna najlepszym wójtem regionu w konkursie 'Euro-Gmina Euro-Partner'
data dodania: Sobota 2 kwietnia 2011

Najlepszy prezydent, miasto, wójt i gmina - w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Katowice po raz pierwszy wręczono nagrody "Euro-gmina Euro-partner". Konkurs ma docenić samorz±dy terytorialne, a przede wszystkim promować województwo ¶l±skie. Konkurs rozstrzygnięto w dniu 1 kwietnia 2011.

„Mamy ponad 50 różnych organizacji, klubów, orkiestr, zespołów regionalnych i to cieszy bo jest ten potencjał, 14 sołectw Gminy Jasienica, prawie ponad 22 tysi±ce mieszkańców – to jest i potencjał, ale również i potrzeby i patriotyzmy lokalne bo 14 sołectw, 14 sołtysów.” - powiedział Janusz Pierzyna – wójt gminy Jasienica – który został wyróżniony tytułem 'Najlepszy wójt regionu" w konkursie.

Plebiscyt ten jest inny od wszystkich — mówi jego rzecznik konkursu - Artur ¦witoń.
Wyróżnia się ten konkurs spo¶ród innych się przede wszystkim tym, że oceniani s± samorz±dowcy ale nie przez samorz±dowców, ale przez kapitułę z fachowców – to byli przedstawiciele życia gospodarczego, to byli ekonomi¶ci, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego i mediów.

Doceniono również m.in. Katowice za kulturę, Zabrze za wykorzystanie funduszy europejskich, czy Piekary ¦l±skie za podniesienie bezpieczeństwa. Najlepszym prezydentem został Paweł Silbert z Jaworzna, najlepszym miastem –Bielsko-Biała.

za www.jasienica.com.pl

Z nieoficjalnych informacji najlepszym Starostwem zostało wybrane Starostwo Powiatu Bielskiego, najlepszym Starost± Starosta Cieszyński a najlepsz± gmin± Gmina Istebna. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015