Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Historia
data dodania: Wtorek 13 lutego 2007

 

Międzyrzecze Dolne - listopad 2006r.


Koło Gospodyń Wiejskich w Międzyrzeczu Dolnym


Koło zostało założone w maju 1947r. przez nieżyjącą już przewodniczącą p. Stefanię Krajewską, mieszkankę Międzyrzecza Dolnego. Przewodniczyła temu kołu do roku 1977 czyli przez 30 lat. Następnie funkcję tę objęła obecna przewodnicząca Genowefa Kopeć i pełni ją do dnia dzisiejszego też prawie niespełna 30 lat. Są w kole członkinie które były od samego początku, a są nimi Janina Szczyrbowska, Wiktoria Danel, Emilia Kurzius, Małgorzata Soszka.

Koło obecnie liczy 42 osoby czynne plus 11 członkiń seniorek czyli w sumie 53 osoby.

W roku 2006 pożegnaliśmy 4 członkinie, w tym 3 seniorki i 1 czynną: Waleria Dzida (93), Katarzyna Jachnik (87), Małgorzata Szczyrbowska oraz Anna Golicz.


Skład zarządu:

Przewodnicząca - Genowefa Kopeć

Z-ca - Waleria Francuz

Sekretarz - Danuta Dzida

Skarbnik - Bernadeta Jachnik


Koło urządza co roku Dzień Kobiet dla członkiń, Opłatek dla całej wsi i osobno dla dzieci (300 osób) co drugi rok wymieniając się z Międzyrzeczem Górnym. Organizujemy też zabawę dochodową w okresie karnawału tzw. “Biesiadę”. Urządzamy również wycieczki krajoznawcze. Bierzemy udział w dożynkach sołeckich, gminnych, diecezjalnych. Przy kole został założony Zespół Regionalny, od roku 1986 ze względu na fundusze zespół należy do GOK-u w Jasienicy, ale występuje na wszystkich imprezach sołeckich i gminnych. Obecnie przygotowuje oprawę artystyczną na opłatek który odbędzie się 13.I.2007r. w sali OSP Międzyzrzecze Dolne godz. 18.00.

Natomiast Koło Gospodyń Wiejskich przygotowuje się do obchodów 60 lat istnienia naszego Koła w roku 2007.

Prowadzimy wypożyczalnię naczyń za którą odpowiedzialna jest czł.Anna Tymon. Współpracujemy z wszystkimi organizacjami działającymi w naszym sołectwie - gminnymi oraz powiatowymi. Członkowie biorą udział w różnych konkursach np. “Najładniejszy Ogródek Kwiatowy”, “Najładniejszy Ogródek Warzywny”, konkursy kulinarne organizowane na szczeblu gminy i powiatu pt. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”, rozprowadzamy grzybnię pieczarki, sadzonki krzewów oraz malin i truskawek, organizujemy różne prelekcje i pokazy.

Koło Gospodyń Wiejskich uczestniczyło w realizacji projektu unijnego realizowanego przez GOK w Jasienicy, prezentując potrawy regionalne m.in. gulasz z sarny, pieczeń z sarny, krupica ze szpyrkami oraz wędliny z dziczyzny.

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015