Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrót

W dniu 16 grudnia 2010 r. w Filii Gminnego O¶rodka Kultury w Międzyrzeczu Górnym odbyło się otwarcie wystawy "Malarstwo Amatorskiej Grupy Twórczej Strumień". W Chacie Międzyrzecze swoje obrazy prezentowali: Maria Piech, Maria Bilińska, Teresa Pryczek, Sonia Nowok, Irena Wichnowicz, Marcin Szymonek i obecna Prezes AGT Maria Michalczyk. Grupa została założona w 1987 r. przez Janinę Cofałę, głównego instruktora Miejsko-Gminnego O¶rodka Kultury w Strumieniu. Skupia malarzy, pisarzy, poetów. Twórcy bior± udział w konkursach sztuki nieprofesjonalnej i zajmuj± w niej czołowe miejsca. Członkowie grupy "Strumień" uczestnicz± w plenerach malarskich, wieczorkach autorskich, wernisażach organizowanych nie tylko przez strumieński o¶rodek kultury. Współpracuj± z kilkoma grupami, między innymi od około 15 lat z Grup± "Barwa", działaj±c± w G O K w Jasienicy.

W ¶wi±teczny i niecodzienny nastrój imprezy wprowadziły nas muzykuj±ce i ¶piewaj±ce dzieci oraz młodzież Mateusz Dzida i Karolina Salamon (uczęszczaj±cy na warsztaty muzyczne prowadzone przez instruktora Janusza Hochbauma).

Prelekcję "Z wizyt± na Zamku w Pszczynie"- zbiory muzeum zamkowego wygłosiła Pani Katarzyna Gałecka, pracownica działu marketingu muzeum pszczyńskiego. Należy nadmienić, iż była to profesjonalnie przygotowana promocja zamku oraz ciekawych miejsc wartych odwiedzenia w Pszczynie. Uczestnicy imprezy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji o byłych wła¶cicielach i mieszkańcach zamku oraz o jego zbiorach. Ogl±dali pokaz audiowizualny pięknie wykonanych zdjęć wnętrz zamkowych. Zostały rozprowadzone katalogi promocyjne oraz można było zakupić kalendarze. Uczestnicy przyjęli zaproszenie na słynne pszczyńskie koncerty do sali lustrzanej zamku.

Bernadeta Łuszczewska-Gruszka

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015