Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Wniosek do PROW Strażaków OSP MG
data dodania: Wtorek 31 sierpnia 2010

W dniu 24 sierpnia br. Strażacy OSP MG złożyli wniosek do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, konkursu "Odnowa i rozwój wsi" na rozbudowę i remont Strażnicy. Łączna wartość proponowanych we wniosku prac opiewa na ponad 500.000 zł, w tym ok. 350.000 dofinansowania.

W związku z tym, że w ubiegłym roku samorząd gminy Jasienica odmówił Strażakom pomocy i nie złożył analogicznego wniosku do PROW, co skutkowało utratą szansy na uzyskanie dofinansowania (w roku 2009 pieniędzy było więcej niz wniosków), w tym roku Strażacy postanowili sami przygotowac i złożyć w/w wniosek.  

Aby tego dokonać Strażacy oraz osoby ich wspierające społecznie wykonali wiele prac przygotowawczych - uzyskali i zarejestrowali w sądzie status Organizacji Pożytku Publicznego, samodzielnie napisali wniosek unijny, dokonali aktualizacji kilku kosztorysów a także podjęli negocjacje z bankami w sprawie promesy na kredyt bankowy, z którego mogliby sfinansować zadanie w przypadku uzyskania dofinansowania.

Z wielkim zaskoczeniem Strażacy przyjęli wiadomość, że Wójt Gminy Jasienica do tego samego programu złożył konkurencyjny wniosek na zagospodarowanie otoczenia chatki. Złożenie wniosku przez gminę oznacza, że w przypadku przyznania dofinansowania do projektu gminnego wniosek Strażaków zostanie wyeliminowany. Wynika to z istniejącego w PROW - Odnowa Wsi limitu dotacji na sołectwo z tego programu. Istotną informacją jest fakt, że Wójt swojej decyzji nie skonsultował ani z radnymi, ani z sołtysem i Radą Sołecką Międzyrzecza Górnego.

Z opublikowanych na stronie PROW informacji wynika, że w konkursie łącznie zostało złożonych 247 wniosków na ogólną kwotę pomocy 70 576 125zł. Biorąc pod uwagę, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 listopada 2009 r. w sprawie podziału środków PROW limit środków przeznaczonych na przyznanie pomocy finansowej wynosi 49 652 434zł szanse na uzyskanie dofinansowania są na poziomie 70% (w roku 2009 były na poziomie 100%).

Trzymajmy kciuki by rezultaty tego konkursu były pomyślne dla naszych Strażaków.

powrót
Komentarze
 • Czwartek 9 września 2010,09:31:16
  ~ LeM
  Twoje sugestie, że być może pan wójt był taki troskliwy i złożył asekuracyjny wniosek dla MG wywołuje tylko uśmiech politowania. Daruj sobie, ludzie są inteligentni, nie sądzę by kupili taką gadkę.
 • Czwartek 9 września 2010,09:30:38
  ~ LeM
  Wyjaśniam. Wniosek dla OSP MG złożyła jednostka zaraz po jego napisaniu, było to w dniu 24 sierpnia. Wnioski dla gminy (3 wnioski - MG, MD, Mazańcowice) złożyła gmina zaraz po ich napisaniu 26 sierpnia. Trudno obwiniać Strażaków o to, że gmina dłużej pisała wnioski niż Strażacy. Strażacy są nauczeni działać szybko, to specyfika tego zawodu. A twoje wywody homosapienssapiens są niepoważne. 1. wniosek złożyła jednostka OSP, zgodnie z terminem. Uważasz, że Prezes miał powstrzymać Strażaków przed składaniem wniosku w terminie, skoro już był napisany i skompletowany? 2. pytałem wicewójta czy miał polecenie złożenia wniosku gminy w drugiej kolejności, uzyskałem odpowiedź, że wójt nic takiego nie polecił. Wójt mając 14 sołectw mógł spokojnie złożyć wniosek np. dla Grodźca, Bier, Wieszcząt, Bielowicka, Roztropic, Łaz, Świętoszówki itd., te sołectwa też powinny się rozwijać. Składanie wniosków ponad limit dla MG nie było potrzebne, można było coś zrobić w innych sołectwach. Twoje sugestie, że b
 • Poniedziałek 6 września 2010,22:09:36
  ~ homosapienssapiens
  2. Pan Wieczerzak działał w porozumieniu z Wójtem, który zdecydował o złożeniu jako drugi wniosku Gminy, asekuracyjnie gdyby okazało się, że wniosek OSP z jakichkolwiek powodów zostałby odrzucony (DLACZEGO JEDNAK O TYM FAKCIE NIE POWIADOMIŁ INNYCH JAKŻE PRZECIEŻ ZDZIWIONYCH STRAŻAKÓW). Powyższa analiza daje do zastanowienia; CZYTELNIK MOŻE WYBRAĆ – WĄTPIĆ W INTELIGENCJĘ CZY TEŻ MORALNOŚĆ AUTORA ARTYKUŁU?!
 • Poniedziałek 6 września 2010,22:08:10
  ~ homosapienssapiens
  Czytając powyższy artykuł odnoszę wrażenie, iż autor poddaje w wątpliwość inteligencję czytelników. Zastanówmy się nad faktami: 1. Zastępcą Wójta Gminy Jasienica jest Krzysztof Wieczerzak 2. Prezesem OSP Międzyrzecze Górne jest Pan Krzysztof Wieczerzak 3. Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna w okresie składania wniosków był na przeszło 2 tygodniowym urlopie, zastępował go Krzysztof Wieczerzak, Prezes OSP MG. 4. JAK TO MOŻLIWE, ŻE PREZES OSP NIE WIE, CO PODPISAŁ I ZŁOŻYŁ W IMIENIU GMINY JASIENICA JAKO ZASTĘPCA WÓJTA GMINY JASIENICA?!! Istnieje kilka możliwych wytłumaczeń sytuacji opisanej w artykule, w kontekście analizy bezspornych faktów: 1. Pan Wieczerzak bez porozumienia z Wójtem Gminy Jasienica, wbrew obowiązkom służbowym, działając na szkodę Gminy, o której interesy winien dbać przede wszystkim złożył uprzedzająco wniosek OSP eliminując tym samym możliwość otrzymania dofinansowania dla wniosku złożonego przez Gminę 2. Pan Wieczerzak działał w porozumieniu z Wójtem, który zd
 • Piątek 3 września 2010,10:08:21
  ~
  ten człowiek nigdy w straży nie był z sikawką do pożaru nie jeździł co on może wiedzieć o straży. W nim tylko zawiść i nienawiść że nasi strażacy nie ulegli jego matactwon to teraz się mści

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015