Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Rok 2003 - Międzyrzeckie Derby
data dodania: Piątek 9 lutego 2007

MIĘDZYRZECKIE DERBY

W słoneczną niedzielę 3 sierpnia 2003 roku Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Kościele św. Marcina w Międzyrzeczu zorganizował imprezę integracyjną, w ramach której został rozegrany towarzyski mecz piłkarski zespołów Międzyrzecza Górnego i Międzyrzecza Dolnego. Skład obu zespołów stanowili oczywiście amatorzy z obu sołectw, którzy, zachęcani z ambony przez opiekuna POAK- ks. wikariusza Stanisława Pindla, podjęli wspaniałą sportową rywalizację i wzięli udział w rozgrywkach.

Mimo amatorskiego składu mecz był bardzo ciekawy a zawodnicy do ostatnich minut walczyli, aby przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla Międzyrzecza Górnego, które tym samym zdobyło Puchar Akcji Katolickiej. Mecz komentował i gorąco zagrzewał uczestników do walki ksiądz Stanisław Pindel. Dzielnie pomagał mu w tym ksiądz prałat Stanisław Śmietana.

Swoich zawodników licznie przybyły kibicować całe rodziny, toteż boisko klubu sportowego rozbrzmiewało od skandowanych okrzyków i śpiewów. Oprawę muzyczną zabezpieczała m.in. Orkiestra Dęta , która w takt marsza uroczyście wprowadziła zawodników na boisko. Również członkowie Straży Pożarnej obu miejscowości okazali swą pomoc, czuwając nad bezpieczeństwem całej imprezy.

Ciekawą atrakcją dla wszystkich był niewątpliwie pokaz skoków spadochronowych wykonany przez członków Aeroklubu Bielsko-Biała. Trzech skoczków pod barwnymi czaszami spadochronów, wykonawszy podniebne salto, osiadło z wdziękiem na płycie boiska.

Ku uciesze zebranych również pilot samolotu wykonał nad stadionem niską rundę, przesyłając powietrzne pozdrowienia.

Dzięki pomocy sponsorów nie zabrakło dla dzieci słodyczy oraz barwnych balonów, a dorośli mogli smakować pyszne domowe wypieki przygotowane przez członków POAK oraz inne gospodynie z Międzyrzecza.

Pomimo przewagi bramkowej w meczu tym nie było pokonanych, ponieważ wszyscy zawodnicy walczyli z ogromnym zaangażowaniem i włączyli się we wspólną zabawę, dostarczając mieszkańcom wielu sportowych emocji i radości. O to bowiem chodziło organizatorom spotkania, aby w jednym miejscu i czasie zebrali się mieszkańcy jednego i drugiego sołectwa, których przecież łączy na tym obszarze jedna parafialna ( zarówno wyznania katolickiego jak i ewangelickiego ) wspólnota. Za tę wspólną zabawę składamy więc wszystkim uczestnikom serdeczne podziękowania.

Więcej zdjęć ...

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015