Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze



Pozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Księża Parafii w Międzyrzeczu
data dodania: Czwartek 8 lutego 2007


ks. senior Andrzej Krzywoń-                     
ur.31. 05. 1844r. w Trzycieżu (Zaolzie)                       
syn Macieja Krzywoń i Marianny z d. Jańczar
stud. teol. w Wiedniu (1861-64)
i Heidelbergu (1864-66),
ordynowany 23.12.1866 r. w Bielsku
przez Superintendenta Morawsko-Śląskiego ks. Karola Samuela Schneidera w asystencji Superintendenta Zachodnio-Galicyjskiego ks. Jakuba Honela oraz seniora śląskiego ks. Karola Teodora Haase.
Wikariusz w Bielsku (1866-68)
u Superintendenta Karola Samuela Schneidera.
Proboszcz w Międzyrzeczu (1868-89)
Proboszcz w Skoczowie (1889-1911)
Senior Śląski (1888-1909),
Superintendent Morawsko-Śląski (1909-11)
Otrzymał doktorat honoris causa Fakultetu Teologicznego w Wiedniu (1911)
Odznaczony krzyżem kawalerskim orderu cesarza Franciszka Józefa I (1899r.)
Żonaty z Tośką z d. Wolf,
Dzieci: 2 synów, 2 córki,
m.in. syn - ks. Bruno Gustaw Krzywoń,
córka Małgorzata(żona ks. P. Wałacha)
Zmarł 16.09.1911r.
Pochowany na cmentarzu w Skoczowie.

ks. Paweł Pustówka
-ur 03.08.1865 r.w Drogomyślu
syn Jana Pustówki i Ewy z d. Macura
stud. teol. w Wiedniu, Jenie i Halle,
Ordynowany 22 sierpnia 1889r. w Międzyrzeczu
przez ks. seniora Andrzeja Krzywonia
Wikariusz w Grazu (Austria).
Proboszcz w Międzyrzeczu (1889-1926) Instalowany 22 sierpnia 1889 r. przez ks. seniora Andrzeja Krzywonia w asystencji ks. Hermana Koczego, ks. Marcina Modla, ks. Adama Lisztwana oraz ks. Arnolda Źlika
   
Żonaty z Bertą z d. Johne.
Dzieci: Zygfryd, ks. Otto Martin,
Małgorzata Maria (żona ks. J. Gajdzicy), Jan, Artur.
Zmarł 16.10.1926r.
Pochowany na cmentarzu w Międzyrzeczu.


ks. Jan Gajdzica –
ur.07.09.1900r.  w Żywcu (Zabłocie)
jako syn pracownika browaru Jana Gajdzicy i Katarzyny z domu Bijok.
Studiował teologię i filozofię w Wiedniu, Abo, Helsinkach, Bazylei, Zurychu i Warszawie.
Ordynowany 16.11.1924 r.,
Wikariusz u superintendenta ks. dr Teodora Zoecklera
w Stanisławowie 1924 - 1926.
Wikariusz w Międzyrzeczu (1926 - 27)
Proboszcz w Międzyrzeczu (01. 11. 1927-01.09.1940).
 
Instalowany przez ks. bp. Juliusza Bursche
Proboszcz w Ustroniu (1940-1945).
W 1945 r. powołany przez Konsystorz we Wrocławiu na radcę duchownego.
W czerwcu 1946 r. wyemigrował do Niemiec, gdzie podjął pracę w Kościele Ewangelickim.
Proboszcz w Bad Aibling (1946-55).  
Proboszcz Saizach (1955-63).
Żonaty z Małgorzatą Marią z d. Pustówka,
Dzieci: Kurt, Lora, Gertruda.
Zmarł 21.08.1968r. w Bad Aibling
w Niemczech.   

ks. Erwin Mikler-
ur.26.11.1913 r. w Bielsku.
syn Andrzeja Miklera i Anny z d. Weich.

Studiował teologię w Warszawie (1931-33, 1935-37)
oraz teologię i filozofię w Tybindze (1933-35)
Egzamin państwowy w Warszawie (27.07.1937)
Ordynowany 27. 02. 1938 r. w kościele Świętej Trójcy w Warszawie
przez ks.bp. Juliusza Bursche
Nauczyciel religii w pryw. niem. Szkole Handlowej (01.10.1937-31.08.1939)
Duchowny domowy w Śląskim Ewangelickim Domu Sióstr (15. 11. 1937-15.05.1940)
Nauczyciel religii w Państwowym
Gimnazjum w Bielsku (01.10.1939 -15.05.1940)
Wikariusz w Bielsku (01.03.1938 -15.05.1940).
Wikariusz superintendenta w Cieszynie Zach. (15.05.1940 - 31. 08.1940).
Wikariusz w Międzyrzeczu
(01.09.1940 –30.11.1941)

Proboszcz w Międzyrzeczu (01.12.1941 - 1945.)
Instalowany 18.01.1942r. przez superintendenta Pawła Zahradnika.
Proboszcz adm. w Pfalzgrafenweiler (19.08.1945 -20.05.1946).
Proboszcz adm. w Friedrichshafen (15.05.1946 -09.09.1947).
Proboszcz w Pfalzgrafenweiler (10.09.1947-09.12.1959)
Proboszcz w Bietigheim I Ew. Kościół Narodowy   (10.12.1959r.).         
Żonaty z Dorotą z d. Urwałek (14.04.1941)
Dzieci: Gerhard, Johannes, Gottfried.             
Zmarł - 28. 08. 1999r. w Niemczech.

 

 

 

 

 

ks. Gustaw Molin
- ur.10.12.1912 r. w Simoradzu.
syn Jana Molina i Zuzanny z d. Jany
Studia teol. w Warszawie.
Ordynowany 08.11.1936 r. w Skoczowie
przez ks.bp Juliusza Bursche
w asyście ks. Seniora Karola Kulisza i ks. prof. Karola Michejdy
Wikariusz w Ustroniu (1936-38).
Wikariusz w Chorzowie (1939).
Proboszcz w Międzyrzeczu (1945-82).
Żonaty z Gertrudą z d. Śniegoń.
Dzieci: Piotr, Andrzej.
Zmarł -18.05.1993 r. w Cieszynie.
Pochowany na cmentarzu Groniczek
w Wiśle. 

 

 

ks. Jan Lech Klima
ur. 02.12.1937 r. w Płośnicy (pow. działdowski)
syn Jana Klimy i Łucji z d. Kowalkowska
Studia teol. w Warszawie
ordynowany 15.10.1961 r.
w kościele Św. Trójcy w Warszawie, przez ks.bp. Andrzeja Wantułę w asystencji ks.prof. dr Wiktora Niemczyka oraz ks.prof. dr Karola Wolframa
Wikariusz senioralny Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej z siedzibą w Sopocie (15.10.1961 -01.02.1964.)
Administrator Parafii Rypin Lipno
(01.01.1963-30.06.1969)
Administrator Parafii Włocławek
(01.03.1964–28.02.1968)
Administrator Parafii Izbica Kujawska (01.09.1967–30.04.1968)
Administrator Parafii Czechowice-Dziedzice (01.07.1969-14.02.1979)
II proboszcz Wisła (14.02.1979–19.03.1983)
Proboszcz w Międzyrzeczu (20.03.1983 – 31.01.2003)
emeryt (od 01.02.2003)
Żonaty z Alicją z d. Malarz
Dzieci: Małgorzata, Monika         
  ks. Dyczek Andrzej  – 2003 r - obecnie
 

 

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015