Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
Międzyrzecze
Pozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
 

 

Zespó Regionalny „Midzyrzeczanie”

Powsta w1986r. z inicjatywy przewodniczcej Koa Gospody Wiejskich w Midzyrzeczu Dolnym Genowefy Kope .Pierwszym instruktorem zespou bya Elbieta Szczyrbowska a nastpnie Genowefa Kope .Od 1991r Zespól prowadzi Józef Szendzielarz i Robert Lis .Wiele energii i radoci wniosa równie w dziaalno grupy Marzena Muzyka.
 
W dalszym cigu kierownikiem zespou „ Midzyrzeczanie” jest Genowefa Kope ,a instruktorem od 2004r . jest zwizany z folklorem lska Cieszyskiego, Janusz Kobza.
 
Mecenat nad zespoem obj Gminy Orodek Kultury Jasienicy. Od pocztku istnienia nieustannie zmienia si skad grupy której cech charakterystyczn jest wielopokoleniowo, doceniana zwaszcza na konkursach (przedzia wieku w zespole wynosi od 3 do 83 lat).
 
Grupa peni wan funkcj krzewienia tradycji lska Cieszyskiego, w tym zachowania tradycji dawnych obrzdów oraz piknej gwary tego regionu. Obecnie zespó liczy 30 osób, a jego czonkowie pochodz z Midzyrzecza Dolnego i Górnego. W dorobku artystycznym oprócz ukadów tanecznych i piosenek zwizanych z tradycj lska Cieszyskiego, znajduje si wiele sztuk min: „Kiszenie kapusty”, ‘Szkubaczki”, „Koldowanie po wsi”, Rozmowy wigilijne”, „Jaseka”, „Obrzdy doynkowe”.
 
„Midzyrzeczanie” koncertuj w kraju i zagranic a take aktywnie we wszystkich wydarzeniach majcych miejsce w gminie i powiecie (Koncerty kold, Biesiady Zespoów Regionalnych, Dni Powiatu Bielskiego, Lato w Jasienicy, Przegldy Kó Gospody Wiejskich itp.)
 
Zespó cigle rozszerza i ubogaca swoj dziaalno, a od 2013roku jego aktywno wspierana jest przez Stowarzyszenie Przyjació Zespou Regionalnego Midzyrzeczanie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2021