Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Dnia 8. sierpnia 2004 roku, na boisku sportowym w Międzyrzeczu, pod patronatem Akcji Katolickiej odbyła się ciekawa impreza sportowa, która połączyła na wspólnej zabawie wiele rodzin naszej miejscowości.
Głównymi atrakcjami spotkania były dwa mecze piłkarskie:

  • drużyny męskie KAWALEROWIE - ŻONACI oraz
  • drużyny żeńskie PANNY – MĘŻATKI

Na boisko wprowadzała zawodników Orkiestra Dęta OSP Międzyrzecze Dolne, nad prawidłowym przebiegiem czuwał zaprzyjaźniony z AK sędzia.
Wszyscy chętni do zagrania w meczu trenowali pod okiem księdza wikariusza Stanisława Pindla, który z ambony zachęcał do podjęcia sportowej rywalizacji a na boisku zagrzewał zawodników do walki.
Rywalizacja w tej dziedzinie sportu między mężczyznami jest rzeczą oczywistą , natomiast ogromną ciekawość wzbudził mecz kobiet, które żartobliwie „zgrupowały się” w Klubach Sportowych „PANIENKI-SPORTSMENKI” oraz „ŻONECZKI-LALECZKI”.
Zarówno mężczyźni jak i kobiety wykazały się ogromną wolą walki, zaciekłością i zaangażowaniem w grze, dostarczając zebranym wielu sportowych emocji i chwil radości.
Członkowie Akcji Katolickiej cieszyli się i byli wdzięczni za tak duży pozytywny odzew wśród młodzieży i dorosłych, którzy zgłosili się do gry i włączyli się w naszą zabawę.
W przerwach meczów odbywały się różne gry i konkurencje rodzinne (m.in. bieg w worku, robienie masła, slalom opon, bieg na szczudłach, bieg ze współmałżonkiem na rękach, przeciąganie liny i inne). Dzieci zgrupowały się wokół animatorek Ani Golicz i Marysi Szkucik, które przygotowały dla nich ciekawe zabawy i konkursy.
Ogromną frajdą cieszyła się udostępniona przez strażaków drabina strażacka „zwyżka”, do której masa dzieciaków ustawiała się, by popatrzeć na boisko z „ lotu ptaka”.
Członkowie Akcji postarali się o słodkości dla dzieci, a dla uczestników i uczestniczek meczów pozyskali od sponsorów sympatyczne nagrody.Na koniec grające drużyny ustawiły się do pamiątkowych zdjęć, wspólnie z księdzem Stanisławem i sędziami spotkania.

powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015