Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziœ
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
Ośrodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesišca
Strona główna
powrót

Apel sołtysów do Wójta i Rady Gminy Jasienica
data dodania: Czwartek 9 lipca 2009

Podczas ostatniej Sesji Rady Gminy Jasienica 12 sołtysów naszej gminy zwróciło się do Wójta i radnych z następującym apelem:

"My sołtysi Gminy Jasienica zwracamy się z prośbą do Wójta Gminy Jasienica oraz Rady Gminy o zwiększenie środków finansowych na infrastrukturę drogową w naszych sołectwach. Dotychczasowe środki są niewystarczające, pokrywają ok. 30-40% naszych potrzeb. Trzeba zdecydowanie zwiększyć środki na inwestycje tj. remonty dróg, odtworzenie rowów, budowę chodników, oświetlenia i nowych dróg. Jaki jest stan naszych dróg to wszyscy widzimy i chcemy to zmienić. Obecnie praktycznie w każdej rodzinie jest samochód a więc potencjalny użytkownik drogi, i to oni wystawiają ocenę skuteczności naszej pracy. Niestety po ostatnich burzowych opadach stan naszych dróg jeszcze się pogorszył. Prosimy w miarę możliwości o uruchomienie dodatkowych środków finansowych na naprawy bieżące, a przy opracowaniu nowego budżetu na 2010 rok prosimy o uwzględnienie naszych sugestii.

                                                                     12 sołtysów Gminy Jasienica"

 

Ponadto sołtysi zwrócili się z prośbą o wznowienie cyklicznych roboczych spotkań z Wójtem, na których omawiane byłyby bieżące sprawy sołectw a także o organizację szkoleń dla organizacji pozarządowych, w tym klubów sportowych, celem przeszkolenia członków tych organizacji w zakresie sporządzania wniosków o dotacje jak i ich rozliczania.

Poniżej relacja dźwiękowa zawierająca zarówno apel sołtysów jak i przebieg dyskusji.

Poniżej: Fragment ulicy Bieszczadzkiej w Międzyrzeczu Górnym. Niedawno Rada Gminy odrzuciła wniosek radnych z Międzyrzecza Górnego, by dokonano przekazania  środków ze sprzedaży działki położonej w Międzyrzeczu Górnym (kwota 203 400 zł wpłynęła do budżetu Gminy Jasienica w I kwartale 2008 roku) celem modernizacji tej drogi. Za pilniejsze uznano m.in. przekazanie dodatkowych środków na wykonanie elewacji szkoły w Jasienicy oraz elewacji budynków gminnych w Rudzicy. 

Więcej:

Brak środków na drogi - mit czy rzeczywistość?

Więcej na tematy samorządowe na Forum Samorządowym Międzyrzecza

LeM

 

 

powrót
Komentarze
 • Wtorek 14 lipca 2009,20:22:23
  ~
  Czy takie nawierzchnie są w innych miejscowościach gminy?Może inni mieszkańcy też włączą się do dyskusji i przedstawią drogi wymagające pilnego remontu.Do 15 listopada zostało trochę czasu ....
 • Piątek 10 lipca 2009,00:17:52
  ~ LeM
  Jacku, apel sołtysów musiał wywołać niezły wstrząs u niektórych. Do tej pory udowadniali oni wszem i wobec, że cała gmina jest scementowana, tylko dwóch radnych ma inne zdanie. Teraz okazało się, że jest zupełnie inaczej ... Oj, nie jest to w smak niektórym, nie jest ...
 • Czwartek 9 lipca 2009,20:35:39
  ~ LeM
  Projekt budżetu gminy przygotowuje Wójt. Ma na to czas do 15 listopada. Potem budżetem zajmuje się Rada Gminy, która go może skorygować a następnie go uchwala.
 • Czwartek 9 lipca 2009,18:06:18
  ~
  Odnośnie zamieszczonego zapisu dżwiękowego Mam pytanie do Panów Radnych: kto przygotowuje budżet na dany rok dla gminy Jasienica? Kto określa ile środków jest przeznaczone na drogi naszej gminy?

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015