Linki »
Serwis »
Forum »
Firmy »
Kontakt »
Strona główna »
Strona Główna
Bocian biały on-line
Wyszukiwarka
Wczoraj i dziś
Międzyrzecze
Samorzad
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Szkolno Przedszkolny
Międzyrzecze
Przedszkole Marcinek
Międzyrzecze
GOK
Międzyrzecze
Biblioteka
Międzyrzecze
O¶rodek Zdrowia
Międzyrzecze
Parafie
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza
Międzyrzecze
OSP
Międzyrzecze
Międzyrzecze
KGW
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Zespół Międzyrzeczanie
Międzyrzecze
Emeryci
Międzyrzecze
Kluby sportowe
Międzyrzecze
Międzyrzecze
Koło łowieckie
MiędzyrzeczePozdrowienia    dodaj
Temat miesiąca
Strona główna
powrót
W dniu 7 kwietnia 2009 roku w "Chacie Międzyrzecze" odbyło się spotkanie przed¶wi±teczne pań Koła Gospodyń Wiejskich. W trakcie spotkania prezentowane były różnego rodzaju ozdoby ¶wi±teczne. Swoje prace przedstawiła koronczarka Maria Legierska z Istebnej oraz panie z Koła Zainteresowań przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jaworzu.

Pani Maria Legierska rzemiosła nauczyła się od swojej matki oraz babci, a także podczas zajęć w szkole. Za swoje prace otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Pierwszy dyplom otrzymała w roku 1998 za prace szydełkowe i koluszkowe na wystawie twórczo¶ci ludowej. Pani Maria działa przy GOK Istebna, gdzie można ogl±dać stał± wystawę jej twórczo¶ci. Podczas niezwykle sympatycznego spotkania pani Legierska zachwyciła humoreskami mówionymi gwar± ¦l±ska Cieszyńskiego.

Koło Zainteresowań przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jaworzu istnieje od 2003 roku. Działa pod kierownictwem pani Anny Wantulok. Przedmiotem działalno¶ci koła s± różnego rodzaju robótki ręczne, wykonywane na szydełku oraz metod± de cupage. Najbardziej charakterystycznymi ozdobami s± bratki w koszyczkach wykonane na szydełku. Koło zajmuje się też działalno¶ci± krajoznawczo-turystyczn± oraz rozwojem umiejętno¶ci kulinarnych.

Wiele z prezentowanymi ozdób pozostało w Międzyrzeczu. Była to kolejna bardzo udana impreza zorganizowana przez przewodnicz±c± KGW pani± Annę Zipser oraz międzyrzeck± filię GOK.

Tekst i zdjęcia: Barbara Mroczko
powrót
Komentarze

W celu dodania komentarza musisz być zalogowany na forum serwisu miedzyrzecze.org.pl. Jesli posiadasz konto kliknij w link i zaloguj się.
Copyright ⓒ Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza 2007-2015